AMASYA’DA AMATÖR SPOR HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

AMASYA Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde her yıl Ekim ayının ilk haftası düzenlenen amatör spor haftası kutlamaları başladı.

8 EKİM 2018 / MAHMUT TOKMAK
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde her yıl Ekim ayının ilk haftasında kutlanan Amatör Spor Haftası bu yılda coşku içinde kutlanmaya başlandı. Amatör Sporcular, Saraydüzü Kışla binası önünden Yavuz Selim Meydanına kadar yürüdü. Yürüyüşe Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek, İŞ-KUR İl Müdürü Osman Yılmaz, Sağlık İl Müdürü Dr. Öner Nergiz, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Özkan Kaya, Amasya Amatör Spor Kulüpleri Genel Başkanı Şerafettin Aykaç, Amasya Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Yılmaz Karaca, Amasya Basketbol İl Temsilcisi Rafet Demir, amatör sporcular katıldı. Yavuz Selim Meydanında saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kutlamalar bu hafta içinde çeşitli etkinliklerle devam edecek. 

Gerek dünyada gerekse bir ülkede ki sporun birleştirici gücü, sağlıklı bireyler yetiştirmedeki önemi ve zararlı alışkanlıklardan özellikle gençlerimizi ve çocuklarımızı korumadaki önemi tartışmasız bir gerçek olduğunu söyleyen Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek, konuşmasında şunları kaydetti;

“Bu bağlamda bir farkındalık oluşturma, spor bilinci ve kültürünün oluşmasına vesile olmak amacıyla tüm ülkemizde olduğu gibi biz de bu hafta 8-14 Ekim tarihleri arasında Amatör Spor Haftamızı kutlayarak, bu farkındalığın oluşmasını sağlamaya çalışacağız. Hafta boyunca etkinliklerimiz devam edecek. Amasya’da, ilimizde hemen hemen her branşta gerek mekansal anlamda, tesisler anlamında, gerekse antrenör anlamında hiçbir eksiğimiz yok. Biz buradan bu vesileyle tüm Amasyalıları, biz biliyoruz insanlarımız, Amasyalılar spor yapmak istiyor. Bu vesileyle tüm Amasyalıları spor yapmaya, tesislerimizi kullanmaya davet ediyoruz” dedi.


Amatör spor haftası etkinlikleri İl Müdürü Kodek’in konuşmasının ardından sona erdi. Kutlamalar hafta sonuna kadar devam edecek.