Yönetim

 

Mustafa MASATLI

Vali

26.11.1969' da Sungurlu' da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ankara ve Sungurlu' da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Cumhuriyet Üniversitesi Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı.

                Mülki İdare Mesleğine 1994 yılında Tokat Kaymakam Adayı olarak başladı. 8 ay süre ile İngiltere'de bulundu. Küre (Kastamonu) ve Yapraklı (Çankırı) Kaymakam Vekili olarak çalıştı. Ulaş (Sivas), Bahçesaray (Van), Demre (Antalya), Alaçam (Samsun), Gerede (Bolu) Kaymakamlıkları, Tekirdağ Vali Yardımcılığı ve Tekirdağ İl Özel İdare Genel Sekreterliği, Kayseri Vali Yardımcılığı, Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

      Yurtiçi ve yurtdışı çok sayıda seminer ve çalışmalarda bulundu. 2018-2020 yıllarında Ardahan Valisi olarak görev yaptı. 09.06.2020 tarih ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle  Amasya Valisi olarak atanmış olan Mustafa MASATLI,  evli ve 3 çocuk babası olup,  iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Kadir KILIÇ
Gençlik  ve Spor İl Müdürü

 

1969 yılı Amasya doğumlu Kadir Kılıç, Suluova ilçemizin Derebaşalan Köyünde ilkokulu, orta ve lise tahsilini Amasya İmam Hatip Lisesinde okudu. Yüksek Öğrenimini ise Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimler Fakültesinde tamamladı.

Memuriyetine Diyanet İşleri Başkanlığında başlayan Kadir Kılıç; 1988 1999 yıllarında Başkanlığın merkez teşkilatının değişik kademelerde görev yaptı.

1999-2005 yıllarında Ülkemizi temsilen Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğunda Din Görevliliği ve Din Hizmetleri Ataşeliği görevleri yaptı.

Yurtdışı görevi sonrası Başbakanlıkta Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu’nun Bakan Danışmanlığı, Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, Devlet Bakanı Faruk ÇELİK’in Bakan Danışmanlığı, Özel Kalem Müdür Yardımcılığı, Başbakanlıkta Türk Cumhuriyetleri ve Akraba Toplulukları ile Balkanlar konuları ve Yurt dışından getirilen Türk ve yabancı uyruklu öğrenciler ile ilgili görevlerde bulunmuştur.

2011 yılında Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna Amasya Yeşilırmak Yurt Müdürü olarak, daha sonra da Amasya Kredi ve Yurtlar İl Müdürü olarak atandı,

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yeni düzenlenmesi neticesinde Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak 01.01.2019 tarihinde görevine başlamıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Kadir Kılıç, Almanca ve Arapça bilmektedir.