YönetimDr .Osman VAROL
 VALİ 
Dr. Osman Varol, 1976 yılında İzmir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladıktan sonra 1994 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü kazanarak yükseköğrenimine başladı. 1999 yılında buradan mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Uluslararası İşletmecilik” Yüksek lisans programına katıldı.
 
2000 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine ilk adımını attı. Kaymakam Adaylığı sırasında çeşitli staj ve eğitim programlarına katılmasının yanı sıra Dokuz Eylül Üniversitesi’nde başladığı yüksek lisans programını ve ayrıca İngiltere’de Nottingham Üniversitesi’nde “Sosyal Politika ve Kamu Yönetimi” alanında bir Yüksek Lisans Programını tamamladı. Bu süre içerisinde Manisa Köprübaşı İlçesi’nde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.
 
2004 yılı Mart ayında 88. dönem Kaymakamlık Kursu’nun ardından Rize İli Derepazarı İlçesi Kaymakamı olarak göreve başladı. 2005 – 2008 yılları arası Batman İli Hasankeyf ilçe Kaymakamlığı, 2008 – 2010 yılları arası Batman Vali Yardımcılığı, 2010 – 2011 yılları arası Trabzon-Yomra Kaymakamlığı yaptı.  2011 – 2014 yılları arasında da İngiltere’de Southampton Üniversitesinde “Politika ve Uluslararası İlişkiler” alanında doktora programını tamamladı.
 
2014-2017 yılları arasında Denizli – Tavas Kaymakamlığı yaptıktan sonra 21.06.2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak  yürürlüğe giren Valiler Kararnamesi ile   Amasya Valiliğine ataması yapılmış olup 30.06.2017 tarihinde görevine başlamıştır
 
          Vali Dr. Osman VAROL halen Amasya Valisi  olarak görevini sürdürmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

 Kadir KILIÇ
Gençlik  ve Spor İl Müdürü

 

 

1969 yılı Amasya doğumlu Kadir Kılıç, Suluova ilçemizin Derebaşalan Köyünde ilkokulu, orta ve lise tahsilini Amasya İmam Hatip Lisesinde okudu. Yüksek Öğrenimini ise Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimler Fakültesinde tamamladı.

Memuriyetine Diyanet İşleri Başkanlığında başlayan Kadir Kılıç; 1988 1999 yıllarında Başkanlığın merkez teşkilatının değişik kademelerde görev yaptı.

1999-2005 yıllarında Ülkemizi temsilen Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğunda Din Görevliliği ve Din Hizmetleri Ataşeliği görevleri yaptı.

Yurtdışı görevi sonrası Başbakanlıkta Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu’nun Bakan Danışmanlığı, Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, Devlet Bakanı Faruk ÇELİK’in Bakan Danışmanlığı, Özel Kalem Müdür Yardımcılığı, Başbakanlıkta Türk Cumhuriyetleri ve Akraba Toplulukları ile Balkanlar konuları ve Yurt dışından getirilen Türk ve yabancı uyruklu öğrenciler ile ilgili görevlerde bulunmuştur.

2011 yılında Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna Amasya Yeşilırmak Yurt Müdürü olarak, daha sonra da Amasya Kredi ve Yurtlar İl Müdürü olarak atandı,

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yeni düzenlenmesi neticesinde Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak 01.01.2019 tarihinde görevine başlamıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Kadir Kılıç, Almanca ve Arapça bilmektedir.